Emek Külür ve Aile: Kızı, Eşi, Yaşamı

Emek Külür 2007 yılında Nişantaşı’nda Smile Institute’ü kurarak meslek hayatına burada devam etmektedir. Emek Hanım başarılı olduğu diş hekimliğinden başka çeşitli sanat dalları ile ilgilenmekte ve çeşitli sanatsal etkinliklere dahil olmaktadır. Kıza Yasemin Külür ile anne kız ilişkinin yanı sıra çok iyi arkadaşlardır da. Kızı ile birlikte vakit geçirmeyi çok sevmektedir.

Emek Külür Nerede Doğdu?

Emek Külür, İzmir’in Seferihisar ilçesinde doğmuştur.

Emek Külür Nerede Büyüdü?

Emek Külür, memleketi İzmir’de büyümüştür. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra, Ege üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazanarak, öğrenimi bitinceye kadar İzmir’de yaşamaya devam etmiştir.

Emek Külür’ün Babası Kimdir?

Emek Külür’ün babası Barbaros Bey eğitimcidir. Barbaros Bey İzmir’de yaşamaktadır.

Emek Külür’ün Annesi Kimdir?

Emek Külür’ün annesi eğitimcidir. Annesi emekli fen bilgisi öğretmenidir. Şuan İzmir’de yaşamaktadır.

Emek Külür’ün Kızı Yasemin Külür Kimdir?

Ünlü diş hekimi Emek Külür’ün, uçak kazasında kaybettiği ilk eşi olan Behzat Külür’den olan kızı ve tek çocuğu Yasemin Külür’dür. Yasemin Külür de annesinin mesleğini seçerek Girne Üniversitesinde Diş Hekimliği okumaktadır.

Emek Külür’ün Eşi Behzat Külür Kimdir?

Yarış pistlerinin şampiyonu ve iş hayatının başarılı isimlerinden biri olan Behzat Külür, 8 Ocak 2003’te Diyarbakır’da düşen THY uçağında hayatını kaybetmiştir. Onun ölümü eşi Emek Külür’ü yıkmıştır. Üç yıl iki hafta süren evliliği, mutluluğu acı bir şekilde sonlanmıştır.

‘’Açıkçası 50 yaşındayım. Eşim bu zamana kadar ilk tanıdığım ve en en sevdiğim insan olmuş. Bir kere çok komik, bir kere aşırı zeki, bir kere hiçbir şeyi gereğinden fazla ciddiye almıyor, bir kere çok iyi kalpli, bir kere yumuşak, bir kere çok eğlenceli ve de başarılı daha ne olsun. Ben işe giderdim o evde kalıp Yasemin ile oynardı ya da işten dönerken Yasemin’e kıyafet alır getirir onun denerdi giydirirdi.’’

Emek Külür Yasemin Külür’ü Nasıl Yetiştirdi?

Henüz bebek denilecek yaşta olan Yasemin Külür’ün, babasını kaybetmesinin ardından, annesi Emek Külür, kızına hem annelik hem de babalık yapmıştır.

Mesela uzman doktor deneyimli, kızıma diyorum ki ya bunu nasıl söyler bunu nasıl yapar hastanın yanında ya da nasıl böyle bir tavır sergileyebilir? Yasemin’e söylüyorum mesela sen daha mezun olmadın sen üçüncü sınıfsın bunu ben sana söylemeden biliyorsun. Bunlar bu kadar deneyimle nasıl atlayabiliyorlar diyorum. Ve bana şöyle bir yanıt verdi; anne çünkü beni sen yetiştirdin. Çünkü bu bir hayat prensibi gibi bir şey. Kızımın başarılı olduğunu görünce aşırı mutlu oluyorum. Hastalanın onu sorduğunu ve tercih ettiğini görünce daha büyük keyif alıyorum. Bu hayatımın ödülü gibi bir şey.

Emek Külür ve Erkek Kardeşi Arasındaki Kardeşlik

Emek Külür, kardeşi hayattayken aralarında çok sıkı bir bağ olduğunu belirtmektedir. Kardeşini kaybetmek Emek Külür’ü çok derinden etkilemiştir. Ve Emek Külür şiir yazmıştır kardeşi için.

Emek Külür Aile Yaşamında Nasıl Birisidir?

Emek Külür, oldukça koruyucu olan ailesinin yanında İzmir’de Üniversiteyi okumuş biri olarak, babasının ve akrabalarının Amerika’ya gitmesine onay vermediği halde hayallerinden ve hedeflerinden vazgeçmeyerek ailesini bu duruma ikna edebilmiştir.  Ailesi Emek Hanımın kararına saygı göstermiştir. Emek Külür, aile yaşamında oldukça neşeli, koruyucu, yapıcı ve sevgi dolu birisidir. Aile onun için çok kıymetlidir.

Emek Külür Diş Hekimliği Yaparken Ailesine Nasıl Vakit Ayırmaktadır?

Emek Külür, bütün iş yoğunluğunun arasında ailesine mutlaka vakit ayırmaktadır. Haftanın belirli zamanlarında, düzenli olarak ailesi ile vakit geçirmektedir.